Wczytywanie...

Aktualności

Elektrownia Kozienice szkodzi przyrodzie Wisły – organizacja społeczna powiadamia nadzór budowlany

20-2-2019

Próg na Wiśle wybudowany na potrzeby Elektrowni Kozienice działa bez pozwolenia na użytkowanie i szkodzi przyrodzie Wisły, w tym łososiowi atlantyckiemu i wielu innym gatunkom chroniony w ramach sieci Natura 2000. Organizacja Towarzystwo na rzecz Ziemi przekazała sprawę do nadzoru budowlanego.

Elektrownia Kozienice z błędnymi założeniami. Organizacja społeczna walczy o udział w postępowaniu w sprawie BAT

10-1-2019

10.01.2019 r. Towarzystwo na rzecz Ziemi złożyło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na kontrowersyjne postanowienie ministra środowiska odmawiające organizacji udziału w postępowaniu w zakresie dostosowania nowego bloku w Kozienicach do standardów BAT. Przy okazji trwającej procedury związanej z wdrożeniem norm unijnych Enea wnioskuje o zmiany, które grożą zwiększeniem negatywnego oddziaływania instalacji na środowisko i przyznaje, że założenia projektu były niewłaściwe.

Dzień dla zdrowych płuc w Kozienicach – nie jest dobrze!

22-11-2018

We wtorek, 20 listopada każdy mieszkaniec Kozienic mógł bezpłatnie zbadać swoje płuca w autobusie spirometrycznym w ramach akcji „Dzień dla zdrowych płuc ”. Wyniki są alarmujące: u blisko 40% uczestników akcji podejrzewa się lub już zdiagnozowano astmę lub przewlekłą chorobę obturacyjną płuc. Eksperci ostrzegają, że winna może być nie tylko niska emisja, ale i zanieczyszczenia z elektrowni.

Dzień dla zdrowych płuc w Kozienicach – zbadaj płuca i uzyskaj poradę medyczną od ekspertów

15-11-2018

Już 20 listopada w Kozienicach odbędzie się spotkanie ze specjalistami od chorób układu oddechowego i zanieczyszczenia powietrza. Weź udział w „Dniu dla zdrowych płuc” – zrób bezpłatnie badania spirometryczne i posłuchaj wykładów ekspertów, którzy udzielą słuchaczom indywidualnych porad medycznych z zakresu problemów oddechowych. Akcja ma zwrócić uwagę na poważny problem smogu i jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

„Zielone światło” zabłyśnie w Kozienicach

7-8-2018

9 sierpnia br. rozpoczyna się akcja społeczna “Zielone Światło” dla Kozienic. Dzięki Towarzystwu na rzecz Ziemi, Pracowni na rzecz Wszystkich Istot oraz Zielonemu Instytutowi do 26 najmniej zamożnych rodzin w powiecie kozienickim (woj. mazowieckie) trafi energooszczędne oświetlenie LED. Organizacje zwracają w ten sposób uwagę na problem ubóstwa energetycznego, który można znacząco ograniczyć poprzez wzrost efektywności energetycznej.

1 2