Wczytywanie...

Aktualności

Tu było logo Enei, ale go nie zobaczycie. Dlaczego?

24-4-2019

Spółka ENEA S.A. zażądała usunięcia swojego logotypu ze strony elektrowniakozienice.com, choć jest właścicielem opisywanej tu Elektrowni Kozienice. Czy powodem są niewygodne fakty, prezentowane na stronie?

Elektrownia Kozienice emituje więcej CO2, niż linie lotnicze!

6-4-2019

W rankingu 10 najbardziej emisyjnych przedsiębiorstw UE po raz pierwszy znalazły się linie lotnicze. Elektrownia Kozienice wypadła z niego dzięki kreatywnej matematyce – powinna zajmować 6 miejsce.

Elektrownia Kozienice szkodzi przyrodzie Wisły – organizacja społeczna powiadamia nadzór budowlany

20-2-2019

Próg na Wiśle wybudowany na potrzeby Elektrowni Kozienice działa bez pozwolenia na użytkowanie i szkodzi przyrodzie Wisły, w tym łososiowi atlantyckiemu i wielu innym gatunkom chroniony w ramach sieci Natura 2000. Organizacja Towarzystwo na rzecz Ziemi przekazała sprawę do nadzoru budowlanego.

Elektrownia Kozienice z błędnymi założeniami. Organizacja społeczna walczy o udział w postępowaniu w sprawie BAT

10-1-2019

10.01.2019 r. Towarzystwo na rzecz Ziemi złożyło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na kontrowersyjne postanowienie ministra środowiska odmawiające organizacji udziału w postępowaniu w zakresie dostosowania nowego bloku w Kozienicach do standardów BAT. Przy okazji trwającej procedury związanej z wdrożeniem norm unijnych Enea wnioskuje o zmiany, które grożą zwiększeniem negatywnego oddziaływania instalacji na środowisko i przyznaje, że założenia projektu były niewłaściwe.

Dzień dla zdrowych płuc w Kozienicach – nie jest dobrze!

22-11-2018

We wtorek, 20 listopada każdy mieszkaniec Kozienic mógł bezpłatnie zbadać swoje płuca w autobusie spirometrycznym w ramach akcji „Dzień dla zdrowych płuc ”. Wyniki są alarmujące: u blisko 40% uczestników akcji podejrzewa się lub już zdiagnozowano astmę lub przewlekłą chorobę obturacyjną płuc. Eksperci ostrzegają, że winna może być nie tylko niska emisja, ale i zanieczyszczenia z elektrowni.

Dzień dla zdrowych płuc w Kozienicach – zbadaj płuca i uzyskaj poradę medyczną od ekspertów

15-11-2018

Już 20 listopada w Kozienicach odbędzie się spotkanie ze specjalistami od chorób układu oddechowego i zanieczyszczenia powietrza. Weź udział w „Dniu dla zdrowych płuc” – zrób bezpłatnie badania spirometryczne i posłuchaj wykładów ekspertów, którzy udzielą słuchaczom indywidualnych porad medycznych z zakresu problemów oddechowych. Akcja ma zwrócić uwagę na poważny problem smogu i jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

„Zielone światło” zabłyśnie w Kozienicach

7-8-2018

9 sierpnia br. rozpoczyna się akcja społeczna “Zielone Światło” dla Kozienic. Dzięki Towarzystwu na rzecz Ziemi, Pracowni na rzecz Wszystkich Istot oraz Zielonemu Instytutowi do 26 najmniej zamożnych rodzin w powiecie kozienickim (woj. mazowieckie) trafi energooszczędne oświetlenie LED. Organizacje zwracają w ten sposób uwagę na problem ubóstwa energetycznego, który można znacząco ograniczyć poprzez wzrost efektywności energetycznej.

1 2 3