Wczytywanie...

Aktualności

Darmowe badania serca dla mieszkańców Kozienic. Pacjenci nie są odpowiednio leczeni.

27-11-2019

12 listopada mieszkańcy Kozienic mogli skorzystać z bezpłatnego badania EKG z nowoczesną analizą SATRO w ramach akcji społecznej „Dzień dla zdrowego serca”. Wyniki nie napawają optymizmem. Duża część badanych osób powinna być natychmiast skierowana na dalsze konsultacje u specjalistów za względu na podejrzenie poważnych chorób układu krążenia.

Dzień dla zdrowego serca w Kozienicach. Zapraszamy na bezpłatne EKG

8-11-2019

12 listopada mieszkańcy Kozienic i okolic będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań serca (EKG) z nowoczesną analizą SATRO oraz z wykładów lekarzy specjalistów, którzy udzielą słuchaczom indywidualnych porad medycznych. Akcję dla Kozieniczan organizują organizacje społeczne HEAL Polska, Towarzystwo na rzecz Ziemi oraz Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot by zwrócić uwagę na zagrożenie, jakim dla układu krążenia jest zanieczyszczenie powietrza.

Próg na Wiśle - pozwolenie na budowę zaskarżone

30-9-2019

Towarzystwo na rzecz Ziemi złożyło do Wojewody Mazowieckiego skargę, w której domaga się uchylenia pozwolenia na budowę dla kontrowersyjnego progu piętrzącego wodę na Wiśle dla Elektrowni Kozienice.

Taki basenik - instalacja szkodząca przyrodzie Wisły według mBanku

21-8-2019

Analitycy mBanku określają wybudowany przez Eneę próg na Wiśle mianem „baseniku”. Czy bank ma świadomość, że spółka energetyczna użytkuje go obchodząc prawo a sam próg szkodzi przyrodzie Wisły?

“Zielone Światło” pomoże najuboższym w Kozienicach

7-8-2019

8 sierpnia br. w Kozienicach startuje 5 edycja akcji społecznej “Zielone Światło”. Towarzystwo na rzecz Ziemi, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot oraz Zielony Instytut przygotowały zestawy energooszczędnego oświetlenia LED, które trafią do najmniej zamożnych rodzin w regionie. Organizacje pokazują w ten sposób, że efektywność energetyczna pomaga znacząco ograniczyć problem ubóstwa energetycznego oraz może przyczyniać się do poprawy stanu środowiska.

Organizacje EKO-UNIA i HEAL dołączają do kampanii Elektroproblem Kozienice

3-6-2019

Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA oraz HEAL Polska dołączają do kampanii Elektroproblem Kozienice. Organizacje zwracają uwagę na trzy kluczowe problemy związane z funkcjonowaniem Elektrowni Kozienice: jej wpływ na zdrowie ludzi, na klimat i ekosystem Wisły.

WZA ENEA – złe wiadomości dla Wisły, klimatu i klientów spółki

31-5-2019

20 maja 2019 w Warszawie odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki Enea. Uczestniczyła w nim przedstawicielka organizacji społecznych, która zadała Zarządowi szereg pytań o politykę klimatyczną i cenową oraz o Elektrownię Kozienice.

ENEA bez decyzji środowiskowej dla progu na Wiśle w Kozienicach. Pozwolenie budowlane zagrożone.

8-5-2019

7 maja Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał w mocy wyrok WSA w Warszawie uchylający decyzję środowiskową dla progu piętrzącego wodę na Wiśle w Kozienicach, wykonanego w 2017 r. dla potrzeb elektrowni.

Tu było logo Enei, ale go nie zobaczycie. Dlaczego?

24-4-2019

Spółka ENEA S.A. zażądała usunięcia swojego logotypu ze strony elektrowniakozienice.com, choć jest właścicielem opisywanej tu Elektrowni Kozienice. Czy powodem są niewygodne fakty, prezentowane na stronie?

Elektrownia Kozienice emituje więcej CO2, niż linie lotnicze!

6-4-2019

W rankingu 10 najbardziej emisyjnych przedsiębiorstw UE po raz pierwszy znalazły się linie lotnicze. Elektrownia Kozienice wypadła z niego dzięki kreatywnej matematyce – powinna zajmować 6 miejsce.

1 2